×
×
Atec

تاسیسات

تاسیسات

خدمات بخش تاسیسات شامل خدمات برق و مکانیک میباشد که در اینجا شرح خدمات هریک از آنها را ملاحظه میفرمایید .

خدمات ارائه شده در بخش تاسیسات الکتریکی به اختصار به شرح ذیل میباشد:

در بخش برق ، خدمات طراحی سیستم های مختلف برقی از قبیل طراحی سیستم روشنایی ، طراحی پریزهای برق ، برقرسانی به تجهیزات تاسیسات مکانیکی، طراحی سیستم زمین و صاعقه گیر ، طراحی دیاگرام تک خطی تابلوهای برق فشار ضعیف و فشار متوسط ارائه می گردد. همچنین طراحی سیستم های مختلف جریان ضعیف از قبیل اعلام حریق ، تلفن ، شبکه کامپیوتر، صوت و فراخوان عمومی ، سیستم دوربین مدار بسته، کنترل تردد و مدیریت هوشمند ساختمان BMS ، جزء خدمات قابل ارائه می باشد.

خدمات طراحی فوق مطابق با آخرین تجدید نظر مقررات ملی ساختمان، نشریات سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداردهای معتبر بین الملی برای کلیه ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، موزه و پروژه های فرودگاهی  و همچنین طراحی پلنت های صنعتی نیز مطابق با استانداردهای ذکر شده قابل ارائه خواهد بود.

علاوه بر ارائه خدمات در بخش برق ساختمانی وصنعتی ، خدمات طراحی برای پروژه هایی مانند شهرک های صنعتی، شهرک هایی با کاربری های مختلف مانند شهرک های گردشگری و پزشکی و طراحی سیستم توزیع برق و سیستم های مخابراتی و شبکه آنها رویکرد دیگری است که طراحی آنها دربخش برق انجام می شود.

در بخش برق از نرم افزارهای روز طراحی سیستم های برقی مانند نرم افزار Ecostructure شرکت اشنایدر و نرم افزار ETAP برای محاسبه کابل ، تابلوهای برق، اتصال کوتاه وپخش بار  و سایزینگ تجهیزات برقی استفاده شده و همچنین محاسبات روشنایی نیز با استفاده از نرم افزا ِDiallux evo انجام می شود.

محاسبات مربوط به ترافیک آسانسورها و پله های برقی نیز در این بخش قابل انجام می باشد .

تهیه متره و برآورد کلیه اقلام برقی مطابق با فهرست بهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در بخش برق انجام می شود.

تهیه دفترچه مشخصات فنی کلیه تجهیزات الکتریکی پروژه ها  از قبیل ترانسفورمتور، یو پی اس، دیزل ژنراتور، کابل، دوربین های مدار بسته، تجهیزات شبکه ، تجهیزات سیستم اعلام حریق و غیره

خدمات خرید تجهیزات و برگزاری مناقصه و ارزیابی پیشنهاد های سازندگان تجهیزات برقی و آسانسور و پله های برقی برای انتخاب پیشنهاد بهینه در بخش برق انجام می شود.

خدمات نظارت عالیه و نیز نظارت بر عملیات ساخت و راهنمایی و کنترل ناظران مقیم در بخش برق انجام شده و کلیه صورتجلسات و صورت وضعیت های پیمانکاران با دقت و امانت بررسی می گردد.

بازرسی از تجهیزات در حال ساخت و یا ساخته شده و تطبیق مصنوعات درحال ساخت با مشخصات فنی ، قرارداد و استانداردهای فنی و بطور کلی ارائه خدمات بازرسی و تهیه گزارش بازرسی برای کارفرما رویکرد دیگری است که در بخش برق انجام می شود.

با توجه به شناختی که از وضعیت بازار و صنعت برق در کشور وجود دارد ، خدمات امکان سنجی و کمک به کارفرما در تخمین دقیق از هزینه های پروژه های خود نیز در بخش برق انجام می شود.

مذاکره با شرکت توزیع برق و یا شرکت توانیر برای خرید توان مورد نیاز نیز مهارت دیگری است که در بخش برق قابل ارائه می باشد.

تهیه مدارک لازم برای اخذ تاییدیه از سازمان نظام مهندسی و مطابقت با نیازهای سازمان ذکر شده در بخش برق قابل ارائه خواهد بود.

خدمات ارائه شده در بخش تاسیسات مکانیک به اختصار به شرح ذیل میباشد:

تهیه گزارش و مطالعات و نقشه ها ی دیاگراماتیک و برآورد اولیه پروژه ها و تهیه نقشه های اجرائی و محاسبات فنی و ریز متره و برآورد به روز شده  و نظارت عالیه  و پشتیبانی فنی  مربوط  به تاسیسات مکانیکی

سیستم های مورد مطالعه و طراحی به شرح ذیل می باشد:

طراحی سیستم های تهویه مطبوع شامل: تأمین و فیلتراسیون هوای تازه  و تخلیه هوای آلوده و تأمین سرمایش و گرمایش و کنترل و پایش رطوبت نسبی هوا

طراحی سیستم های آبرسانی بهداشتی: شامل آب سرد و گرم و برگشت  و آب خاکستری در صورت نیاز

طراحی سیستم های جمع آوری و دفع فاضلاب و آب باران  طراحی سیستم های اطفاء حریق دستی و اتوماتیک  طراحی سیستم های فشار مثبت و تخلیه دود(حریق)

طراحی سیستم های گازهای طبی و هوای فشرده (سیستم های بیمارستانی)

طراحی سیستم های تهیه و توزیع بخار (مراکز ورزشی و بیمارستانی و صنعتی )

طراحی سیستم های تصفیه خانه های آب و فاضلاب  و طراحی سیستم های گازرسانی شهری و خانگی

طراحی  و جانمایی سیستم های آشپزخانه های  مرکزی برای مجموعه های اقامتی و صنعتی

طراحی و جانمائی سیستم های رختشورخانه های مرکزی برای مجموعه های  اقامتی و صنعتی

طراحی سیستم های تأسیسات زیربنائی شامل: جمع آوری فاضلاب  و توزیع آب مصرفی و آب خاکستری و اطفاء حریق و آبیاری

کلیه خدمات مطابق با آخرین ویرایش استاندارد  ASHRAE و مباحث مقررات ملی ساختمان و نشریات سازمان برنامه و بودجه و استانداردهای BS و ISO و سایر استانداردهای معتبر جهانی  می باشد.

زمینه های طراحی شامل ساختمان های مسکونی، اداری، ورزشی، صنعتی  و فرودگاهی، تجاری و مراکز تفریحی و گردشگری و بیمارستانی تصفیه خانه ها و موتورخانه های مرکزی و  … می باشد.

در محاسبه و طراحی سیستم های تهویه مطبوع از آخرین ویرایش نرم افزار HAP  و مبانی طراحی بر استاندارد ASHRAE 62  میباشد .

در محاسبه و طراحی شبکه های اطفاء حریق اتوماتیک  از روش هیدرولیکی و با استفاده از نرم افزار PIPENET و AUTO SPRINK  انجام می شود.

تهیه نقشه های سیستم های تأسیسات مکانیکی فوق الذکر در فضای CAD و REVIT و براساس آخرین ویرایش  و بنا به توافق اولیه با کارفرما خواهد بود.

تهیه  و ارائه دفترچه های مشخصات فنی کلیه تجهیزات مکانیکی شامل دیگ های حرارت مرکزی، چیلرهای تراکمی و جذبی، پمپ های زمینی و خطی هواسازها، فن کوئل ها، سختی گیرها، برج های خنک کننده، دیگ های بخار، دی ارتیورها، منابع کندانس، منابع انبساط ادوات و شیرآلات فشارشکن آب و بخار، شیرهای دو راهه و سه راهه کنترلی، ادوات و تجهیزات اطفاء حریق، فن های تخلیه و تأمین هوای تازه، جت فن های پارکینگ و …  بنا به شرایط فنی پروژه ها انجام می شود.

کلیه خدمات نظارت عالیه شامل   نظارت بر عملیات اجرایی تأسیسات مکانیکی و کنترل و پشتیبانی فنی نظار مقیم در بخش تأسیسات مکانیکی و کنترل صورتجلسات و صورت وضعیت های موقت و قطعی ارائه میشود.

بازرسی  و پایش  تجهیزات در حال ساخت و تهیه و کنترل چک لیست های مربوطه و ارائه گزارش فنی و اقتصادی به کارفرما

با عنایت به شناختی که از شرایط بازار تأسیسات مکانیکی کشور وجود دارد. خدمات امکان سنجی و تهیه گزارش های فنی و اقتصادی و  کمک به کارفرما در برآورد تقریبی هزینه و زمان اجرای پروژه ها قابل انجام است.

مذاکره و تعامل با شرکت های آب و فاضلاب و شرکت گاز  و سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات تاسیسات مکانیکی و تهیه مدارک لازم برای اخذ تأییدیه شرکت های مربوطه و سازمان نظام مهندسی قابل ارائه می باشد.

 

ارتباط با ما

مهندس سارا حق دین
مدیر امور قراردادها
call
210 447 82 21 98+
call
haghdin@atec.co.ir
ارسال پیام

پروژه های مرتبط با این سرویس

سایر خدمات