×
×
Atec

معماری داخلی

معماری داخلی

امروزه معماری داخلی بعنوان یک فعالیت تخصصی و ضروری در پروژه های ساختمانی مورد توجه قرار گرفته است. بویژه در پروژه هایی مانند بخشهای عمومی مراکز خرید و ساختمانهای اداری، کلیه فضاهای اقامتی و عمومی هتلها و ترمینالهای مسافری و مانند آنها، معماری داخلی بصورت یک فعالیت تخصصی و جداگانه به انجام می رسد. مشاور آتک در پروژه های بزرگ داخلی و با مشارکت و همکاری شرکتهای بین المللی مانند طراحان داخلی معتبر و بهره برداران هتلها و مجموعه های گردشگری و تجاری به تجارب و تخصصهای ذیقیمتی دست یافته است.

طراحی داخلی در سرفصلهای کلی زیر بانجام می رسد:

  • در بخش طراحی مفهومی با مشارکت کارفرما و بهره گیری از تصاویر پروژه های انجام شده ، گزارشات مفهومی، طرحهای موضعی دستی و مانند آنها درک مشترکی از خواسته کارفرما و سناریوی معماری داخلی به دست می آید. بودجه وهزینه انجام کار و معماری و همچنین کاربری ساختمان دراین بخش به همراه نظرات بهره بردار (در صورت وجود مانند هتلها و سالنهای ترمینالهای مسافری) تأثیر عمده دارند.
  • در بخش طراحی مرحله اول تصاویر سه بعدی نسبتا دقیقی از فضاها تهیه می شود که در آنها مصالح نازک کاری بخشهای مختلف، عناصر دکوراتیو ثابت و متحرک، تجهیزات و تأسیسات قابل نصب در فضاها (سینکها، شیرها، چراغها، دریچه های هوا، دتکتورها، دستگیره ها، پرده و میز و صندلی و ….) همگی بطور دقیق مشخص می شوند. در ادامه این مرحله پلانها، مقاطع و نماهای مرحله اول برای کلیه فضاهای طراحی داخلی تهیه میگردد.
  • در مرحله تهیه نقشه های اجرائی نقشه ها و پلانهای چیدمان کلیه عناصر نازک کاری و دکوراسیون داخلی تهیه می شود. دراین مرحله عناصر انتخابی (پیش ساخته) با معرفی مدل و سازنده مشخص می شوند.
  • طرحهای علائم (Signing)، نورپردازی و مدیریت پسماند بعنوان مطالعات تکمیلی این بخش مد نظر قرار می گیرند.

ارتباط با ما

مهندس سارا حق دین
مدیر امور قراردادها
call
210 447 82 21 98+
call
haghdin@atec.co.ir
ارسال پیام

پروژه های مرتبط با این سرویس

سایر خدمات